Układanie Tapet

Home / Układanie Tapet
Układanie Tapet

Tapety, czy są już historią w kwestii remontów? Otóż nie, tapety dzisiaj święcą drugą młodość ponieważ dzisiajsze tapety są bardzo nowoczesne, w kapitalnych wzorach. Tapety dzielimy na:

Tapety papierowe

Są to najbardziej tradycyjne z tapet. Są wykonane z kilku warstw papieru a zarazem są najtańsze i najprostsze w układaniu

Tapety na flizelinie

Posiadają dodatkową spodnią warstwę z włókniny poliestrowej. Nie wymagają bezpośredniego smarowania klejem (nakłada się go jedynie na ścianę) i rozciągają się na skutek wilgoci. Tapeta flizelinowa ma też właściwości izolacyjne termiczne i akustyczne.

Tapety winylowe

Doskonale nadają się do pokoju dziecięcego, korytarza lub przedpokoju, gdyż łatwo ściera się z nich wszelkie zabrudzenia. Można je położyć także w kuchni, a nawet łazience, ponieważ wykazują wysoką odporność na wilgoć. Nie przebarwiają się i nie tworzą się na nich zacieki.

Tapety z włókna szklanego

Jeszcze bardziej wytrzymałe. Woda, uszkodzenia mechaniczne, a nawet ciepło nie wywierają na nie wpływu. Można je z powodzeniem stosować nawet przy grzejnikach i w pobliżu kominków.

Tapety typu raufaza

To rodzaj tapety papierowej, która w swojej strukturze pomiędzy warstwami papieru ma warstwę wiórków drewna. Dzięki temu łatwo tuszuje nierówności, a nawet pęknięcia i ubytki w ścianach.

Fototapety

Klejenie jej wymaga dużej uwagi, gdyż czasem nawet jeden milimetr przesunięcia może być bardzo widoczny. Fototapety również mogą być wykonane z różnych materiałów.d ich rodzaju. Poziom trudności podnosi przede wszystkim rodzaj wzoru, na jaki się zdecydujesz. Przy niektórych będziesz musiał uważnie dobierać poszczególne elementy. Ważne będzie też to, czy nie przykleisz paska tapety do góry nogami.